Yozakura: japonská tradícia nočného života, ktorá inšpirovala našu limitovanú kolekciu

Spríjemnite si večer objavovaním krásy yozakury a výrobkov inšpirovaných touto tradíciou.

 

Čerešňový kvet je v Japonsku netrpezlivo očakávaný každú jar od marca do mája. Počas dňa je pozorovanie kvetov známe ako zvyk hanami, ktorý inšpiroval našu najpredávanejšiu kolekciu The Ritual of Sakura (Sakura je názov pre samotný kvet čerešne). Počas tohto krátkeho obdobia si pripomíname, že život je krátky a že to najlepšie, čo môžeme urobiť, je prežiť aj zdanlivo bezvýznamné chvíle naplno.

 

Nočné predstavenie

V Japonsku sú kvety obľúbené nielen cez deň, ale aj v noci. Okrem hanami je tu aj yozakura. Yozakura znamená "nočný čerešňový kvet" a pri tomto typickom nočnom predstavení sa sakury po západe slnka rozsvietia a vytvoria úchvatnú, veľkolepú scenériu. Sakury sa trblietajú a žiaria ružovými a fialovými tónmi. Okrem toho ľudia na stromy vešajú tradičné lampióny, ktoré sú ideálnym miestom na piknikovú párty so saké pod žiariacimi kvetmi. Ide o skutočne slávnostnú udalosť, ktorá ponúka skvelú príležitosť užiť si noc a vychutnať si krásu života.

Ako si vychutnať yozakuru doma aj vonku

Ak sa ocitnete v Japonsku počas sezóny kvitnúcich čerešní, vyberte sa do Kjóta, Osaky alebo Tokia, aby ste si pozreli sakury a yozakury. Nemôžete sa dostať do Japonska? Vytvorte si doma krásnu atmosféru s našimi limitovanými edíciami vonných tyčiniek Yozakura, bytových vôní a vonných sviečok. Vychutnajte si mihotavý plameň sviečky a vôňu bielych kvetov, ovocných čerešňových lupienkov a teplo vanilky a mandľového mlieka.

 

Starostlivosť o telo, ktorú si zamilujete

Nečakajte na špeciálnu príležitosť alebo večer, aby ste vyskúšali našu limitovanú edíciu výrobkov starostlivosti o telo Yozakura - užite si deň a spríjemnite si noc.

Pre milovníkov kúpeľa je tu úplne nové mlieko do kúpeľa Sake, ktoré obsahuje extrakt z fermentovanej ryže a čerešne Yoshino. Popri našej sprchovej pene a telovom kréme Yozakura nájdete aj Pink Sugar Scrub, peeling v tvare pasty, ktorý zjemňuje a vyhladzuje pokožku vďaka výťažku z čiernej ryže, bambuckému a kakaovému maslu. Ak chcete znásobiť výživu, môžete pod telový krém použiť telové sérum s obsahom 5 % niacínamidu (známeho tým, že zjemňuje štruktúru a tón pleti) a výťažku z čiernej ryže pre hladšiu a pružnejšiu pokožku.

Limitovaná edícia je obohatená o sprej na vlasy a telo s pôvabom jemných bielych kvetov, elegantne zmiešaných s tónmi jantárovej vanilky, a telový olej s trblietkami, aby ste vyzerali dokonale sviežo.