Ako kúpiť parfum ako darček - praktický sprievodca

Kúpiť parfum ako darček môže byť náročná úloha. Ukážeme vám jednoduché triky, vďaka ktorým bude váš darček vždy hitom.

 

Kúpiť parfum ako darček nie je jednoduché. Všetci sme to zažili: stáli sme bez pohnutia v obchode, pozerali na stojany s flakónmi parfumov a premýšľali, ktorý z nich náš partner, rodič, súrodenec alebo najlepší priateľ nielen ocení, ale aj použije a bude sa mu páčiť. Bolo to také ťažké, že po mnohých postriekaných papieroch a zahltení našich zmyslov rôznymi vôňami bolo jednoduchšie vzdať sa a namiesto parfumu kúpiť darčekový poukaz. Ale čo keby sme vám povedali, že vybrať vôňu pre niekoho iného nie je také ťažké, ako sa zdá? Pripravili sme pre vás prehľadného sprievodcu s 5 jednoduchými trikmi, ktoré vám pomôžu úspešne nakupovať voňavé darčeky.

 

PREMENIŤ SA NA DETEKTÍVA PARFUMOV: ČO MAJÚ RADI?

Ak máte k osobe, pre ktorú kupujete darček, blízko, možno viete, aký parfum používa. To vám môže veľa napovedať o tom, aký typ vône sa im páči. Vône sa delia do rôznych skupín - drevité, ovocné a kvetinové - takže ak viete, ku ktorej skupine daná osoba inklinuje, môže vám to pomôcť nasmerovať ju správnym smerom.

 

PREMÝŠĽAŤ O SVOJICH ZÁĽUBÁCH (ÁNO, NAOZAJ)

Chvíľu sa zamyslite nad tým, čo obdarovaný rád robí. Vieme, že to vyzerá trochu divne, ale mohlo by to pomôcť. Ak ho alebo ju baví záhradkárčenie, možno sa budete chcieť rozhodnúť pre niečo kvetinové. Je vášnivým hráčom tenisu? Potom by sa im možno hodilo niečo citrusové a svieže. Ak nakupujete pre vášnivého čitateľa, hľadajte niečo teplé a útulné, čo môže použiť, keď sa uvelebí na pohovke s dobrou knihou. Vidíte, že je to prekvapivo užitočné.

ZLADIŤ OSOBNOSŤ S PARFUMOM

Spôsob, akým hovoríme o parfumoch - jemný, odvážny, nepredvídateľný, elegantný a podobne - sa často používa na opis ľudí, preto sa zamyslite nad tým, ako by ste opísali osobu, pre ktorú parfum kupujete, a prispôsobte to spôsobu, akým je vôňa opísaná v obchode alebo na internete.

 

ZACHOVAJTE JEDNODUCHOSŤ A VYBERTE SI KLASIKU

Niektoré parfumy sa páčia mnohým ľuďom a iné sú skôr na smiech. Ak si nie ste istí, čo vybrať, držte sa základov a vyberte si klasiku so sviežou vôňou (myslite na zelené alebo citrusové tóny). Prípadne sú všeobecne obľúbené jemné kvetinové vône.

 

DAŤ IM NA VÝBER

Prečo si namiesto jednej fľaštičky parfumu nekúpiť niekoľko mini parfumy alebo sadu? Takto môžu vaši blízki vyskúšať niekoľko rôznych vôní, a ak si niektorú z nich mimoriadne obľúbia, budete vedieť, čo im kúpiť na budúci rok!

 

MYSLITE AJ NA INÉ VECI AKO LEN NA FLAKÓN

Parfum je nádherný darček, ale ak sa vám to všetko stále zdá príliš komplikované, čo môže byť lepší spôsob, ako znížiť latku? Prečo jej alebo jemu namiesto parfumovanej vody nedarovať rozprašovače na vlasy a telo alebo domáci parfum? Stále je to láskyplný darček s vôňou, ale nie je to niečo, čo bude mať pocit, že musí používať každý deň.

KÚPIŤ PARFUM