Prečo naša starostlivosť o pleť skutočne funguje? Vďaka aktívnym zložkám a pokročilým receptúram

Naše zložky z prírodných zdrojov sú nielen prospešné pre planétu, ale sú to aj aktívne zložky, ktoré preukázateľne pomáhajú riešiť problémy so starostlivosťou o pleť. Tu je sprievodca, ktorý vám pomôže vybrať tú správnu starostlivosť pre vás.

 

Pravdepodobne viete, že naša starostlivosť o pleť Clean & Conscious používa zložky prírodného pôvodu a má výrobky, ktoré sa dajú dopĺňať, ale... je tu jedna veľmi dôležitá vec, o ktorej dúfame, že viete aj vy. Naše výrobky SKUTOČNE fungujú! V kancelárii jasne vidíte, ktoré kolegyne používajú rutinnú starostlivosť Clean & Conscious, pretože ich pleť je nezameniteľne rozžiarená, čo radi nazývame "žiara Rituals". Zložky prírodného pôvodu sme nevybrali len preto, že sú udržateľné alebo šetrné k pokožke, ale preto, že majú preukázateľne skutočný účinok na pleť.

Ktorý z nich si teda vybrať? Hoci existuje mnoho pozoruhodných zložiek, nie všetko, čo je moderné, bude vhodné pre vašu pleť. Pokiaľ ide o starostlivosť o pleť, príslovie "jedna veľkosť pre všetkých" neplatí. Tento sprievodca je zostavený tak, aby vám pomohol pozrieť sa ďalej ako na módne trendy a rozlúštiť, ktoré zložky vaša pleť potrebuje, aby ste mohli nakupovať naše výrobky ako profesionál.

 

AHA

ČO SÚ TO AHA?

Alfa-hydroxykyseliny (skrátene AHA) sú exfolianty, ktoré sa často získavajú z prírodných zdrojov. Napríklad kyselina glykolová pochádza z trstinového cukru, zatiaľ čo kyselina mliečna z mlieka.

PRÍSPEVKY AHA

Okrem exfoliácie pleti urýchľujú obnovu buniek a zvyšujú žiarivosť pleti, čo je ideálne, ak vaša pleť vyzerá trochu ochabnuto alebo nedostatočne.

Kyselina mliečna (obsiahnutá v maske The Ritual of Namaste Glow Mask) je jemný exfoliant, ktorý má schopnosť zvýšiť hydratačné schopnosti vašej pleti. Spája sa aj s redukciou vrások a škvŕn.

RITUALS PRODUKTY S OBSAHOM AHA:

The Ritual of Namaste Glow Mask

 

BAKUCHIOL

ČO JE BAKUCHIOL?

Bakuchiol sa získava z listov a semien rastliny Psoralea corylifolia a je vegánskou zložkou starostlivosti o pleť.

VÝHODY BAKUCHIOLU

Bakuchiol je známy svojimi protizápalovými a antioxidačnými vlastnosťami. Je všeobecne uznávaný ako vysoko účinná prírodná náhrada retinolu v prípravkoch starostlivosti o pleť proti starnutiu, pretože pomáha udržiavať pružnosť pokožky a stimuluje obnovu kožných buniek.

RITUALS PRODUKTY OBSAHUJÚCE BAKUCHIOL:

Bakuchiol Natural Booster

VITAMÍN C

ČO JE VITAMÍN C?

Vitamín C, známy aj ako kyselina askorbová, sa prirodzene nachádza v niektorých potravinách a môžete ho zaradiť do svojej stravy alebo do starostlivosti o pleť, aby ste prospeli telu zvonka aj zvnútra.

VÝHODY VITAMÍNU C

Na pokožke má vitamín C schopnosť chrániť ju pred environmentálnymi agresormi vďaka tomu, že je silným antioxidantom. Môže tiež viditeľne zlepšiť nerovnomerný tón pleti, znížiť výskyt vrások a vyvolať tvorbu kolagénu pre plnšiu pleť.

RITUALS PRODUKTY S OBSAHOM VITAMÍNU C:

Vitamin C Natural Booster

 

DREVENÉ UHLIE

ČO JE DREVENÉ UHLIE?

V mnohých výrobkoch na starostlivosť o pleť sa používa bambusové uhlie. Bambus sa zozbiera, nakrája na kúsky a podrobí procesu spaľovania, pri ktorom vzniká drevené uhlie v prášku.

VÝHODY DREVENÉHO UHLIA

Predpokladá sa, že pórovité drevené uhlie dokáže odvádzať nečistoty z pokožky, takže keď zmyjete výrobok obsahujúci drevené uhlie, odnesie so sebou čiastočky špiny, mastnoty a znečistenia. Bambusový prášok z dreveného uhlia je známy svojimi antioxidačnými a antimikrobiálnymi vlastnosťami, vďaka čomu je skvelou voľbou pre pleť so sklonom k akné a pre obyvateľov miest.

RITUALS PRODUKTY OBSAHUJÚCICH DREVENÉ UHLIE:

The Ritual of Namaste Purifying Charcoal Wonder Mask

 

GLYCERIN

ČO JE GLYCERÍN?

Glycerín je prírodná zlúčenina, ktorá sa často získava zo zeleniny.

VÝHODY GLYCERÍNU

Glycerín je hydratačná zložka, ktorá možno nie je taká módna ako kyselina hyalurónová, ale stále je to neuveriteľne spoľahlivá zložka. Je to humektant, čo znamená, že prináša vlhkosť do vonkajších vrstiev pokožky, takže je ideálny pre suchú alebo dehydrovanú pokožku, ktorá potrebuje úľavu.

RITUALS PRODUKTY OBSAHUJÚCICH GLYCERÍN:

The Ritual of Namaste Hydrating Sheet Mask

The Ritual of Namaste Skin Brightening Facial Exfoliator

The Ritual of Namaste Micellar Water

 

GOTU KOLA

ČO JE GOTU KOLA?

Gotu kola (pupočník ázijský) je rastlina, ktorá sa v ajurvéde už po stáročia používa ako prírodný liek proti zápalom. Je známa aj ako "bylina osvietenia". Gotu kola sa používa v starostlivosti o pleť pre svoje omladzujúce a protistarnúce účinky.

VÝHODY GOTU KOLY

V zelenom kozmetickom priemysle sa čoraz častejšie využíva vo výrobkoch pre jej ochranné antioxidačné schopnosti a syntézu kolagénu, ktorý spevňuje pokožku. Keď chcete, aby vaša pokožka získala späť svoju pružnosť a pevnosť, musí dôjsť k produkcii kolagénu. Gotu kola je skvelá na stimuláciu kolagénu. A nielen to, chráni vašu pokožku aj pred voľnými radikálmi a UV žiarením. Gotu kola pomáha pri stimulácii kolagénu, zabraňuje vzniku vrások, pigmentácie a ďalších problémov spojených so starnutím. Dokonca je známe, že vďaka svojim spevňujúcim vlastnostiam dokáže bojovať proti celulitíde.

RITUALS PRODUKTY S OBSAHOM GOTU KOLY:

The Ritual of Namaste Restoring Night Balm (Tento výrobok je možné opätovne naplniť, náplne vám nielen ušetria peniaze, ale tiež pomôžu znížiť spotrebu plastov!)

The Ritual of Namaste Active Firming Serum

The Ritual of Namaste Active Firming Night Cream

The Ritual of Namaste Active Firming Day Cream. Užívajte si svoj denný a nočný krém ešte dlhšie, pretože sa dodávajú ako náplň.

The Ritual of Namaste Restoring Face Oil

 

POSVÄTNÝ LOTOS

ČO JE POSVÄTNÝ LOTOS?

Posvätný lotos, známy aj ako indický lotos, je vodná rastlina z čeľade lotosovitých. Je symbolom čistoty, krásy a múdrosti a vo svete starostlivosti o pleť je známy svojimi upokojujúcimi a ošetrujúcimi vlastnosťami.

VÝHODY POSVÄTNÉHO LOTOSU

V starostlivosti o pleť kvet posvätného lotosu reguluje hladinu vlhkosti a tiež zjemňuje pokožku. Vďaka tomu je ideálny pre suchú a citlivú pokožku. Posvätný lotos je silný antioxidant a pôsobí na omladenie a ochranu pokožky pred nepriaznivými vplyvmi prostredia.

RITUALS PRODUKTY OBSAHUJÚCE POSVÄTNÝ LOTOS:

The Ritual of Namaste Velvety Smooth Cleansing Foam

The Ritual of Namaste Anti-Ageing Day Cream

The Ritual of Namaste Anti-Ageing Eye Concentrate

The Ritual of Namaste Clarifying Facial Toner

The Ritual of Namaste Active Firming Serum

The Ritual of Namaste Micellar Water

The Ritual of Namaste Glow Radiance Sheet Mask

KYSELINA HYALURÓNOVÁ

ČO JE KYSELINA HYALURÓNOVÁ?

Kyselina hyalurónová (HA) je polymér, ktorý sa prirodzene vyskytuje v našej pokožke, ale s pribúdajúcim vekom sa jej produkcia, a teda aj množstvo produkovanej HA, môže znižovať.

VÝHODY KYSELINY HYALURÓNOVEJ

Kyselina hyalurónová má schopnosť udržať až 1 000-násobok svojej hmotnosti vo vode, čo znamená, že dokáže do pokožky priniesť vlhkosť, obnoviť jej rovnováhu a dočasne vyhladiť jemné vrásky.

RITUALS PRODUKTY S OBSAHOM KYSELINY HYALURÓNOVEJ:

The Ritual of Namaste Hydrating Overnight Cream (Tento výrobok je možné opätovne plniť, pričom opätovné plnenie vám nielen ušetrí peniaze, ale tiež pomôže znížiť spotrebu plastov!)

The Ritual of Namaste Cooling Eye Lotion

The Ritual of Namaste Intense Hydrating Serum

Hyaluronic Acid Natural Booster

 

NIACINAMID

ČO JE NIACÍNAMID?

Niacinamid je forma vitamínu B3 a je známy svojimi upokojujúcimi a hojivými vlastnosťami.

VÝHODY NIACÍNAMIDU

Rozsiahly výskum preukázal, že niacínamid pôsobí na ochranu pokožky pred poškodením vplyvom životného prostredia a prispieva aj k väčšej tvorbe kolagénu a kyseliny hyalurónovej v pokožke. Pomáha viditeľne znižovať výskyt tmavých škvŕn a minimalizovať pigmentové nedokonalosti a rozšírené póry.

RITUALS PRODUKTY S OBSAHOM NIACÍNAMIDU:

Niacinamide Natural Booster

 

PEPTIDY

ČO SÚ PEPTIDY?

Peptidy sú krátke reťazce aminokyselín, ktoré slúžia ako stavebné kamene životne dôležitých kožných bielkovín, ako sú kolagén, elastín a keratín. Tieto bielkoviny tvoria základ vašej pokožky a sú zodpovedné za jej štruktúru, pevnosť a pružnosť.

VÝHODY PEPTIDOV

Bez peptidov je naša pokožka menej pevná, čo môže viesť k strate pružnosti, vráskam, zmene štruktúry a menšej "elasticite". Pri lokálnej aplikácii na pokožku pôsobia peptidy ako malí poslovia, ktorí stimulujú kožné bunky k špecifickým funkciám, ako je napríklad produkcia kolagénu a elastínu. Peptidy v podstate stimulujú funkciu pokožky a následne jej mladší vzhľad.

RITUALS PRODUKTY OBSAHUJÚCE PEPTIDY:

Peptides Natural Booster

 

KVETINA ŠAFRANU

ČO JE KVET ŠAFRANU?

Kvet šafranu (Crocus sativus), bežne známy ako šafran alebo šafranový kvet, je známy aj ako "červené zlato Východu". Práve z tohto kvetu sa získava vzácne korenie šafran.

VÝHODY KVETU ŠAFRANU

Kvet šafranu obsahuje silné antioxidanty, ktoré chránia pokožku pred nepriaznivými vplyvmi prostredia a pôsobia aj proti vráskam.

RITUALS PRODUKTY OBSAHUJÚCE KVET ŠAFRANU:

The Ritual of Namaste Glow Face Oil