Chytré nápady na zlepšenie starostlivosti o pleť na jar

Dodajte svojej pleti energiu pomocou týchto jednoduchých jarných vylepšení starostlivosti o pleť, ktoré vám dodajú žiarivý vzhľad.

Tajomstvom žiarivej pleti je nová jarná starostlivosť o pleť. A vôbec to nemusí byť zložité. Teraz je ideálny čas zamerať sa na svoju pleť, ktorá sa (rovnako ako my) prebúdza zo zimného spánku. Zatiaľ čo zima sa nesie v znamení vyživujúcich produktov starostlivosti o pleť, vaša jarná rutina by mala byť energizujúca a zvýšiť jas vašej pleti pomocou ľahkých, žiarivých textúr. Nižšie vám prezradíme, ako v siedmich jednoduchých, ale veľmi účinných krokoch vylepšiť svoju jarnú starostlivosť o pleť.

 

Tip číslo 1: Dvojité čistenie

Či už žijete v meste (znečistené prostredie), používate SPF (pozri tip č. 5) alebo sa denne líčite, pridanie druhého čistenia do vašej jarnej starostlivosti o pleť prinesie veľký rozdiel a je naozaj jednoduché. Stačí, ak si pleť vyčistíte dvakrát, to je všetko.

Pri prvom čistení použite ideálne hustejší čistiaci prípravok podobný balzamu, ktorý odstráni make-up a nečistoty. Potom môžete použiť buď ten istý odličovač, ak máte suchú alebo dehydrovanú pleť, alebo ľahší penový čistiaci prípravok na mastnú pleť alebo pleť so sklonom k tvorbe škvŕn. Vyberte si z našej kolekcie odličovačov.

Účinným dvojitým čistením odstránite všetky nečistoty, make-up alebo kožný maz, ktoré by mohli zabrániť produktom starostlivosti o pleť preniknúť do hĺbky a vykonať to, čo potrebujú. Ak použijete čistiace obrúsky, získate navyše výhodu jemného peelingu, ktorý zanechá vašu pleť hladkú a póry jemnejšie.

 

Tip číslo 2: Získajte žiarivý vzhľad

Exfoliácia je najrýchlejší spôsob, ako dosiahnuť žiarivú pleť, preto ju zaraďte do svojej jarnej starostlivosti o pleť. Jemný peeling nielenže odstráni odumreté kožné bunky, ale zároveň zanechá vašu pleť hladšiu, takže lepšie odráža svetlo. Ďalšia výhoda exfoliácie? Vyčistí vašu pleť, takže produkty, ktoré potom aplikujete, sa lepšie vstrebú do pokožky, čo výrazne zlepší účinok vašich sér a hydratačných krémov.

Vyskúšajte rozjasňujúci peeling na tvár The Ritual of Namaste, ktorý kombinuje prírodné oleje, hydratačný glycerín a bambusové čiastočky pre jemný, ale účinný peeling. Nechcete používať peeling na exfoliáciu? Vyskúšajte našu textilnú masku The Ritual of Namaste Glow, ktorá je obohatená o kvet šafranu, známy svojimi antioxidačnými a protivráskovými vlastnosťami, a lotosový kvet pre jeho upokojujúce a ošetrujúce vlastnosti, ktoré zanechávajú nedostatočne odlíčenú pleť žiarivú a jasnú.

 

Tip číslo 3: Hydratujte 365 dní v roku

V zime, keď teploty pod bodom mrazu spôsobujú problémy s pokožkou, a v lete, keď sa naša pokožka musí vyrovnať s teplom vyvolávajúcim pot, vieme, že ju musíme hydratovať. Nečakajte však, kým bude vaša pokožka suchá, začnite hneď. Hydratované bunky pracujú efektívnejšie, preto je dôležité hydratovať pokožku zvnútra pitím vody aj zvonka prostredníctvom starostlivosti o pleť, ktorá zvýši jej hydratáciu.

Ak máte problémy s pitím vody, skúste do nej pridať čerstvé ovocie a bylinky, napríklad jahody, bobuľovité ovocie, plátky citrusov, mätu alebo bazalku. Potom hľadajte starostlivosť o pleť, ktorá obsahuje hydratačné látky, čo sú zložky ako glycerín a kyselina hyalurónová, ktoré dodávajú pleti vlhkosť. Pre okamžitý chladivý účinok naneste na pleť 4 až 5 kvapiek prípravku The Ritual of Namaste Natural Hyaluronic Acid Booster po čistení pleti a pred ďalšími ošetreniami pleti.

Tip č. 4: Dodajte svojej pleti energiu

Masáž tváre, poklepávanie a reflexná terapia sú neuveriteľne účinné nástroje, ktoré môžete použiť na omladenie vzhľadu a pokožky. Pritom potrebujete len ruky a trochu oleja na tvár, ktorý vám poskytne kĺzavý efekt. Či už chcete znížiť opuchy, vyhladiť vzhľad jemných vrások alebo odstrániť nežiaduce napätie tváre, venujte si každé ráno alebo večer niekoľko minút masáži tváre. Je to nielen skvelé pre vzhľad a pocit vašej pleti, ale aj ako relaxačná chvíľa starostlivosti o seba, ktorú sa oplatí zaradiť do vášho dňa.

 

Tip č. 5: Chráňte sa

Jar znamená začiatok dlhších a slnečnejších dní, ale zároveň je to ročné obdobie, keď sa zvyšuje intenzita UV žiarenia, ktoré poškodzuje pokožku. Každú jar prichádzajú dni, keď je slnko intenzívne a teplota je príjemná - ani príliš horúca, ani príliš studená - ale je to aj čas, keď je väčšia pravdepodobnosť, že sa spálime. Najlepším spôsobom, ako bojovať proti pokožku poškodzujúcim UVA a UVB lúčom, ktoré sú zodpovedné za spálenie, je zvyknúť si každý deň používať širokospektrálny ochranný faktor SPF. Nezabudnite si ho naniesť na tvár, ale aj na všetky viditeľné miesta, ako je krk alebo chrbty rúk. Uistite sa, že máte SPF 30 alebo vyšší, a budete chránení bez ohľadu na počasie.

Tip číslo 6: Riešenie nerovnomerného tónu a štruktúry pleti

 Pokud jde o jarní péči o pleť, vitamin C by měl mít své místo ve vaší kosmetické výbavě. Náš Vitamin C Natural Booster obsahuje účinný derivát vitaminu C, který pomáhá oživit pleť. Při pravidelném používání můžete docílit rovnoměrnějšího tónu pleti a viditelně redukovat jemné vrásky. Antioxidační a omlazující vlastnosti vitaminu C pomohou dodat vaší pleti zářivý vzhled.

 

Tip č. 7: Žite dobre

 V Rituals veríme v holistický prístup k starostlivosti o pleť, pretože jednotlivé časti „mozaiky“ spolu tvoria celok našej pohody. Ak vaša pleť nie je spokojná, môže to byť niečo iné, napríklad stres alebo črevné problémy.

Dbajte na pestrú stravu, vlákninu a živiny počas celého dňa a pozrite si tento užitočný článok o prepojení čriev a pokožky. Pravidelne cvičte a užívajte si pohyb (namiesto toho, aby ste sa ho báli) a doprajte si chvíľku relaxu, či už je to 20-minútová meditácia alebo čítanie kapitoly z knihy. Spojenie všetkých týchto prvkov vám pomôže znížiť stres a napätie, ktoré sa môžu prejaviť na vašej pokožke. Sme len ľudia, niektoré dni budete eso vo všetkých oblastiach, iné dni budete môcť len šliapať vodu, čo je v poriadku. Robte, čo môžete, aby ste viedli zdravý životný štýl, a vaša pleť sa vám poďakuje.