Príbeh Rituals

Ako to všetko začalo

Spoločnosť Rituals založil Raymond Cloosterman v roku 2000 a bola prvou značkou na svete, ktorá uviedla kombináciu luxusnej domácej a telovej kozmetiky. Ide o holandskú spoločnosť, ktorá vyvíja vysoko kvalitné produkty na obohatenie tela a duše: luxusné produkty od kozmetiky určené na starostlivosť o telo a pleť, po vonné sviečky, parfumy a čaje. Filozofia Rituals... je jednoduchá: Šťastie a spokojnosť spočíva v radostnom prežití prítomného okamihu, nájdeme ho často v maličkostiach, v tom, že si užívame chvíle „tu a teraz“. Produkty Rituals... Vám pomôžu navodiť práve tento pocit. Zastavte sa a premeňte zvyčajnú rutinu na príjemný okamih naplnený radosťou – užite si svoj kúpeľ, šálku čaju, umývanie riadu, doprajte si malý luxus pri bežných každodenných činnostiach a premeňte ich v čarovné rituály plné pohody.

Autentické východné rituály

Všetky produkty Rituals sú inšpirované autentickými východnými rituálmi. Rituál z parných kúpeľov hammam alebo každoročné vítanie kvetov sakury v Japonsku, to je iba pár príkladov zo širokého radu krásnych tradícií, ktorými sme sa inšpirovali.

Vytvorené najlepšími tvorcami parfumov na svete
Dokonalá vôňa je pre Rituals dôležitá. Preto pri tvorbe našich jedinečných, exkluzívnych a jemných vôní spolupracujeme len s tými najlepšími tvorcami parfumov na svete.

Netestované na zvieratách

Nikdy netestujeme žiaden z našich produktov alebo ich zložku na zvieratách a ani nežiadame od tretích strán, aby pre nás uskutočnili toto testovanie. Zákon o testovaní na zvieratách zakazuje (podľa nariadenia o kozmetike č. 1223/2009). Dôkazom je aj naša podpora holandskej spoločnosti pre nahradenie testovania na zvieratách (Proefdiervrij) https://proefdiervrij.nl/merken-overzicht/). Naše výrobky testujú ľudskí dobrovoľníci.

Žiadne Rituals výrobky neobsahujú živočíšne zložky a sú preto vhodné pre vegetariánov. Niektoré výrobky (predovšetkým z radu Ayurveda a produkty na pery) obsahujú med a včelí vosk, nie sú preto vhodné pre vegánov. Ostatný sortiment je vhodný pre vegánov. Výrobky Rituals sú na prírodnej báze, obsahujú minimálne množstvo konzervantov a stabilizátorov z dôvodu trvanlivosti výrobkov. Na výrobu sa používajú obnoviteľné zdroje (napr. za každý zoťatý strom, ktorý je použitý pri výrobe, sa vysadí nový).

Dermatologicky testované

Všetky produkty Rituals... sú testované poprednými dermatológmi.

Inšpirované prírodou

Rituals sa zameriavajú na náročných zákazníkov, ktorí majú vysoké požiadavky, pokiaľ ide o osobnú starostlivosť, a ktorým navyše záleží na druhých a na životnom prostredí. Nie je preto prekvapivé, že rovnaké požiadavky kladú aj na svoje produkty a služby. Používajú prírodné prísady z obnoviteľných zdrojov. Pokiaľ príroda nemôže niečo poskytnúť, používajú neškodlivé alternatívy.

Na balenie produktov sa čo najviac využíva drevo z obnoviteľných zdrojov, papier s certifikáciou FSC, kartón a sklo. Na udržanie čo najmenšej uhlíkovej stopy sa sústreďuje čo najviac výroby do Európy.

Sociálna zodpovednosť

Ďalšiu vec, ktorú Rituals pokladajú za dôležitú, sú pozitívne zmeny v spoločnosti prostredníctvom sociálnej angažovanosti. Ako prosperujúca spoločnosť cítime potrebu pomôcť tým menej šťastným. Preto sme sa snažili nájsť projekt, ktorý bude najviac zodpovedať filozofii Rituals... A po starostlivom výbere zvíťazil projekt „Tiny Miracles Foundation“. Nadácia Tiny Miracles sa zameriava na pomoc sociálne slabším deťom a ich rodinám v Indii, poskytuje im vzdelanie, lekársku starostlivosť a pracovné príležitosti.

Rituals... podporujú akúkoľvek lekársku starostlivosť poskytovanú nadáciou Tiny Miracles v Bombaji. Na zlepšenie zdravotnej situácie je tu potreba trvalých zmien, ktoré však začínajú drobnosťami ako zavedenie rutín, ako je čistenie zubov a umývanie rúk. Založená tu však bola aj zdravotná klinika Rituals...